sheepico

Seriózne. Lebo ľudia sú ovce..

Znižovanie nákladov Tesly zahŕňa aj neobjednávanie toaletného papiera

Nedávna správa tvrdí, že nové opatrenia spoločnosti Tesla na znižovanie nákladov obsahujú aj neobjednávanie toaletného papiera pre zariadenia spoločnosti. Niektorí zamestnanci si údajne prinášajú so sebou vlastný toaletný papier.

Electrek uvádza, že spoločnosť Elona Muska, Tesla, zaviedla niekoľko intenzívnych opatrení na znižovanie nákladov, keď sa automobilka pokúša znovu stať ziskovou. Jedným z týchto nových opatrení je aj revízia všetkých „súčastí, platov, cestovných nákladov a nájomného“ spoločnosti a prvá obeť tohto nového revízneho procesu bola objavená – firemný toaletný papier.

Finančný riaditeľ spoločnosti Zach Kirkhorn v rámci opatrení na zníženie nákladov preskúma a podpíše každú stránku odchádzajúcich platieb, pričom generálny riaditeľ Elon Musk bude revidovať a podpisovať každú desiatu stránku. Musk varoval, že opatrenia na znižovanie nákladov spoločnosti budú „tvrdé“, dnes zdroje hovoria, že zariadenia Tesly sa chystajú na extrémne opatrenia znižujúce náklady, vrátane zníženia objednávania kancelárskych potrieb a dokonca odmietnutia objednať toaletný papier.

Jeden zdroj uviedol, že zamestnanci začali prinášať vlastný toaletný papier z domova, aby sa znížili režijné náklady. Tesla tiež znižuje náklady na iné zamestnanecké výhody, ako sú napr. príspevky zamestnancom na telefonovanie. Všetky výdavky, ktoré sa nepovažujú za „nevyhnutné“ pre výrobu, predaj a dodávku vozidiel Tesla, sa údajne prehodnocujú.

Tesla minulý štvrťrok stratila 700 miliónov dolárov a v posledných mesiacoch sa trápila. Počas nedávneho rozhovoru s investorskou spoločnosťou Morgan Stanley, analytik Adam Jonas, dlhoročný pro-Tesla investor sa stal skeptický voči spoločnosti a vyjadril obavy o budúcnosť Tesly. Problémy diskutované s investormi zahŕňajú aj náznaky, že dopyt po elektrických vozidlách spoločnosti Tesla sa spomaľuje, slabne predaj v Číne a SUV spoločnosti, Model Y, nedokázalo na trhoch vyvolať vzrušenie.

Jonas počas diskusie uviedol, že v roku 2018 „Tesla bola vnímaná ako rastový príbeh“, ale „dnes, keď ponuka prevyšuje dopyt, iba pália peniaze. Nikoho nezaujíma Model Y.… Tesla už nie je vnímaná ako príbeh rastu, prinajmenšom spätná väzba, ktorú sme získali, je celkom jednostranná… je to viac problémový úverový príbeh a reštrukturalizačný príbeh.“