sheepico

Seriózne. Lebo ľudia sú ovce..

Vatikánsky informátor hovorí, že „gay mafia“ blokuje potrebné reformy

Bývalý vatikánsky veľvyslanec v Spojených štátoch povedal pre Washington Post, že gay mafia vo vedení cirkvi blokuje pokusy o riešenie sexuálneho zneužívania duchovnými.

V rozsiahlom rozhovore, ktorého úryvky boli zverejnené v pondelok, arcibiskup Carlo Maria Viganò povedal, že kríza sexuálneho zneužívania by bola „oveľa menej závažná“, ak by „problém homosexuality medzi kňazmi bol úprimne uznaný a riadne riešený“.

„Vzhľadom na ohromujúce dôkazy, je nepredstaviteľné, že slovo „homosexualita“ sa ani raz neobjavilo, v žiadnom nedávnom oficiálnom dokumente Svätej stolice, ktorý sa zaoberá sexuálnym zneužívaním, povedal Viganò pre Washington Post.

Namiesto toho „gay mafia“ medzi biskupmi, ktorá sa snaží chrániť predovšetkým seba „sabotovala všetky snahy o reformu“, povedal.

Koncom minulého augusta arcibiskup Viganò zverejnil šokujúcu 11-stranovú správu, v ktorej vyhlásil, že v roku 2013 osobne informoval pápeža Františka o sériovom homosexuálnom zneužívaní zo strany vtedajšieho kardinála Theodora McCarricka, ale že pápež tieto informácie ignoroval a podržal McCarricka v jeho pozícii s vplyvom vo Vatikáne.

V tejto správe Viganò spojil krízu sexuálneho zneužívania, ako aj krytie biskupov s rozsiahlou „homosexuálnou sieťou“ v cirkvi.

„Tieto homosexuálne siete, ktoré sú dnes rozšírené v mnohých diecézach, seminároch, náboženských rádoch atď., konajú v utajení a lži,“ povedal.

Arcibiskup sa vo svojom obvinení neštítil zverejniť konkrétne mená. Podľa Viganòa napríklad kardinál Francesco Coccopalmerio a arcibiskup Vincenzo Paglia „patria k homosexuálnemu prúdu v prospech subverzie katolíckej doktríny o homosexualite“.

V januári 2015 vymenoval pápež František kardinála Coccopalmeria za vedúceho revíznej komisie pre odvolania kňazov uznaných vinnými zo sexuálneho zneužívania neplnoletých. V auguste 2016 pápež vymenoval arcibiskupa Pagliu za predsedu Pápežskej akadémie pre život a veľkého kancelára Papežského inštitútu pre štúdium manželstva a rodiny pápeža Jána Pavla II.

Mnohé z pápežových údajne mylných stretnutí sa uskutočnili na základe McCarrickových odporúčaní, tvrdí Viganò. „Nasledoval radu niekoho, o kom dobre vedel, že je perverzný, čím exponenciálne znásobuje zlo, ktoré urobil McCarrick. A koľko iných zlých kňazov František stále podporuje v ich aktívnom ničení cirkvi!“, povedal.