sheepico

Seriózne. Lebo ľudia sú ovce..

Uber zablokuje cestujúcich s nízkym hodnotením

Uber tento týždeň oznámil, že čoskoro zablokuje zákazníkov s nízkym hodnotením, ktoré prideľujú vodiči po jazde.

Podľa správy v Business Insider, Uber plánuje zakázať jazdy zákazníkom s nízkym hodnotením. Ratingy prideľujú cestujúcim ich vodiči po jazde.

Výkonná riaditeľka spoločnosti Uber, Kate Parker, oznámila rozhodnutie v blogu spoločnosti. Uber v súčasnosti zvažuje, ako bude táto politika implementovaná do praxe. Vodiči sú už dlho vystavení sankciám na základe hodnotení od svojich pasažierov. Teraz sa Uber snaží rozšíriť túto funkcionalitu a očakávanie zdvorilosti a dobrého správania aj na pasažierov.

Podľa navrhovanej politiky budú zákazníci mať možnosť „vrátiť si dobrú povesť“ aj po niekoľkých zlých hodnoteniach. Ak však pasažier pokračuje v nesprávnom chovaní počas jázd, môže byť permanentne zablokovaný z platformy.

„Pasažieri môžu prísť o prístup k Uberu, ak dostanú výrazne nižšie priemerné hodnotenie,“ vysvetlila Kate Parker. „Zákazníci dostanú tipy, ako zlepšiť svoje hodnotenie, ako napríklad zdvorilé správanie, nenechávanie odpadkov vo vozidle alebo vyhnutie sa požiadavkám, aby vodiči prekročili rýchlostný limit. Zákazníci budú mať niekoľko príležitostí na zlepšenie svojho hodnotenia pred úplnou stratou prístupu k platforme.“

V tomto čase zatiaľ nie je úplne jasné, aké typy správania by si znamenali zákaz využívania aplikácie.