sheepico

Seriózne. Lebo ľudia sú ovce..

Teroristi z ISIS používajú Instagram na podporu džihádu a podnecovanie útokov

Nedávna správa tvrdí, že teroristi využívajú na podporu džihádu a podporu teroristických útokov na Západe sociálnu sieť Instagram.

Telegraph uvádza, že teroristi ISIS využívajú platformu na zdieľanie fotografií Instagram na podporu džihádu a teroristických útokov na Západe. Teroristi údajne našli nové spôsoby, ako prekonať bezpečnostné kontroly platformy, aby mohli zdieľať obrázky oslavujúce vraždy „kafirov“. Termín kafir označuje „neveriacich“ z pohľadu Islamu. Tieto príspevky pravidelne obsahujú fotografie obetí teroristických útokov, mŕtvych vojakov a popravy.

Mnohé z týchto príspevkov sa vyhrážajú ďalšími teroristickými útokmi v rovnakom rozsahu ako boli samovražedné útoky na Srí Lanke, ktoré si vyžiadali životy 253 ľudí. Mnohé z týchto fotografií otvorene používajú logo ISIS a fotografie lídra Islamského štátu, Abu Bakr al-Baghdadiho. Telegraph uvádza, že tieto príspevky dokazujú, že sociálne siete majú vážne problémy a tak nebránia extrémistom, aby ich využívali na ďalšie šírenie svojich posolstiev.

Sunday Telegraph upozornil obe sociálne siete, Instagram aj Facebook, na tieto príspevky a účty boli odstránené krátko na to, pričom sociálne siete priznali, že zverejnené fotografie porušili pravidlá a sľubujú, že takýto obsah nie je a nebude povolený na ich stránkach.