sheepico

Seriózne. Lebo ľudia sú ovce..

Rakúšania opisujú, že sa cítia ako cudzinci vo svojej vlastnej krajine

Stovky rakúskych občanov vyjadrili novinám svoje názory na migráciu, pričom niektorí hovorili, že sa cítia ako cudzinci vo svojej vlastnej krajine.

Mnoho pripomienok zaplavilo najväčšie rakúske noviny, čiastočne v reakcii na populistického vicekancelára Heinza-Christiana Stracheho, ktorý komentoval koncepciu „výmeny obyvateľstva“ a v reakcii na článok v najväčších rakúskych novinách Kronen Zeitung, ktorý súhlasil s tým, že demografické zmeny sú realitou.

Kronen Zeitung znovu publikoval „stovky“ odpovedí, ktoré dostali, pričom mnohí čitatelia tvrdili, že masová migrácia zmenila Rakúsko na miesto, kde sa niektorí cítili veľmi odcudzení.

„Nálada v našom kondomíniu sa zhoršila natoľko, že sme pripravení odsťahovať sa, aby sme konečne mohli znovu žiť v mieri,“ hovorí jeden komentár, zatiaľ čo iní kritizovali trend cudzincov, ktorí sa neučia nemecký jazyk.

„V našej základnej škole, ktorá sa nezaoberá zahraničnými kultúrami, sa nevykonávajú žiadne exkurzie, strava je prispôsobená náboženským želaniam, násilie zahraničných chlapcov zo základných škôl je desivé,“ povedal jeden z nich, zatiaľ čo iní uviedli: „Deti cudzincov sa neobťažujú hovoriť našim jazykom.“

V najmenej dvoch rakúskych triedach v roku 2017 bola nielen väčšina žiakov z rodín migrantov, ale takmer žiadni rodení Rakúšania a málo, ak vôbec nejaké dieťa, hovoriace po nemecky.

Rok predtým, v roku 2016, hovoril rakúsky učiteľ o probléme, ktorý označil za „stratenú generáciu“ detí prisťahovaleckého pôvodu, pretože mnohí, napriek tomu, že sa narodili v Rakúsku, sa pred nástupom do školy neučili nemčinu, majú teraz obmedzené ich vzdelanie, budúcnosť a výber pracovných príležitostí.

„Na uliciach, vo verejnej doprave a mestských budovách: Cítime sa ako cudzinci v našom dome,“ povedal ďalší čitateľ Kronen Zeitung.

Čitatelia rakúskych novín nie sú jediní, ktorí vyjadrujú pocity odcudzenia v dôsledku masovej migrácie. Washington Post v Spojených štátoch odhalil, že ľudia pracujúcej triedy sa tiež cítia izolovaní a odcudzení kvôli nedostatku osôb hovoriacich po anglicky na ich pracoviskách v dôsledku masovej migrácie.