sheepico

Seriózne. Lebo ľudia sú ovce..

Odhalenie: Plán Islamského štátu pre útoky v celej Európe

Boli odhalené plány na sériu teroristických útokov v štýle masakru v Bataclane v Paríži, ktoré Islamský štát chce vykonať v Európe.

Šesť džihádistických vodcov v liste adresovanom samotnému kalifovi Islamského štátu Abu Bakr al-Baghdadimu, ktorý odhalili Sunday Times, opisuje, ako budú používať množstvo takzvaných „krokodílych buniek“ na získavanie finančných prostriedkov na teroristické operácie prostredníctvom násilných trestných činov a teroristických útokov proti európskym civilistom.

„Zabíjanie neveriacich kapitalistov, hackovanie bánk prostredníctvom bankových účtov, bankové lúpeže alebo lúpeže miest, ktoré sú vopred preštudované“ budú niektoré z taktík, ktoré sa využijú na získavanie zdrojov, vysvetľujú v liste, sľubujúc, že „Po akejkoľvek operácii tohto druhu, pošleme peniaze, keď ich obstaráme.“

Riaditeľ buniek, so sídlom v Nemecku a Rusku, ale pôsobiaci v celej Európe, pravdepodobne zneužívaním schengenského priestoru Európskej únie, je identifikovaný ako Abú Khabab al-Muhajir. Má konkrétne ciele vrátane nemeckých osobných vlakov a ropovodu v blízkosti Bazileja.

Džihádisti sa chvália tým, že tento útok spôsobí „ekonomickú katastrofu“ vo Švajčiarsku a Francúzsku. Sľubujú poslať „video sľubu vernosti brata, ktorý túto operáciu vykonal v mene Alaha“.

V liste je tiež popísané, ako budú radikálni islamskí teroristi prepašovaní do Európy z územia, ktoré kedysi okupoval al-Bagdadiho zničený kalifát a zo širšieho regiónu Blízkeho východu, Kaukazu a Strednej Ázie, ktorí budú vystupovať ako regulérni migranti.

Sunday Times hovorí, že bojovníci z Európy, Arábie, Ruskej federácie a Kaukazu budú cestovať prevažne cez Turecko a cez Sýriu, zatiaľ čo Iránci a stredoázijčania budú cestovať cez Irán, riadený konkrétnym džihádistom zodpovedným za „privádzanie migrantov a vyberanie bratov, ktorí dostali úlohu“.

Noviny tiež opisujú následnú korešpondenciu, v ktorej džihádistický veliteľ, ktorý dáva svoje meno ako Abu Taher al-Tajiki, sľubuje: „V našom liste vám povieme ciele, ktoré zasiahneme, ak Alah dá budú cieľmi, ktoré zničia ekonomický svet v Európe a budú šíriť hrôzu v srdciach nepriateľov Alaha.“