sheepico

Seriózne. Lebo ľudia sú ovce..

Nemecké regióny plánujú zakázať nože na verejných miestach kvôli rapídnemu rastu útokov

Dva nemecké regióny chcú zakázať nosenie nožov na verejných priestranstvách v dôsledku rapídneho nárastu počtu násilných útokov.

Brémy a Dolné Sasko hovoria, že sa budú snažiť zaviesť zákaz nosenia nožov. Oba regióny predložili návrh zákona pre Federálnu radu, ktorý by zakázal nosiť zbrane v takých oblastiach, ako sú nákupné centrá, vlakové stanice a verejné podujatia.

Nové právne predpisy by tiež pokročili a rozšírili rozsah zákazu na všetky oblasti, v ktorých sa naraz stretáva mnoho ľudí. Návrh zákona sa opiera o tvrdenie, že útoky nožom v týchto oblastiach by boli „obzvlášť nebezpečné a ovplyvňovali by bezpečnosť populácie“.

Typy nožov, ktoré môžu nosiť občania na verejnosti, tiež budú podliehať zmene. Doteraz boli jednotlivcom povolené fixné nože s čepeľou do 12 centimetrov, ale nový zákon to plánuje znížiť na šesť centimetrov. Všetky nože s pružinou budú podliehať úplnému zákazu bez ohľadu na ich dĺžku.

V posledných rokoch sa kriminalita za pomoci nožov stala v nemeckých mestách veľkým problémom, až do bodu, keď minulý mesiac nemecký ženský časopis publikoval článok, ktorý poskytuje rady, ako liečiť bodné poranenia.

Zatiaľ čo zločiny s pomocou noža zostávajú výrazným problémom a v tomto roku sa udialo niekoľko dôležitých prípadov napadnutia nožom je ťažké vypočítať presné a konkrétne štatistiky týchto zločinov.

V článku uverejnenom v predchádzajúcom roku Die Welt poukázal na to, že podrobné štatistiky sú nedostupné a že vláde môže trvať roky, kým pretaví štatistiky do ročných údajov Federálnej polície.