sheepico

Seriózne. Lebo ľudia sú ovce..

Mike Pence sľubuje, že prvá žena na Mesiaci bude Američanka

Viceprezident USA, Mike Pence, sľúbil na konferencii Satellite 2019 vo Washingtone tento týždeň, že prvá žena na Mesiaci bude Američanka.

„Je to najväčšia česť môjho života pomôcť tomuto prezidentovi obnoviť americké vedenie vo vesmíre,“ povedal Pence davu, keď sa odvolával na prezidenta Donalda Trumpa, ktorý ho vymenoval, aby pôsobil v oživenej Národnej rade pre vesmír. Dav tlieskal.

„Od počiatku prezident Trump podniká kroky, aby sa to stalo skutočnosťou,“ potvrdil Pence. „Prezident podpísal to, čo je známe ako „smernica o vesmírnej politike-1″, čo z nej robí národnú politiku Spojených štátov, aby sme sa vrátili na Mesiac, dostali sa na Mars a prináša obnovené zameranie na ľudský prieskum v nekonečnom priestore.“

Viac potlesku prišlo, keď viceprezident pochválil sľub prezidenta Trumpa, že v priebehu piatich rokov sa vrátia Američania späť na mesiac a že ďalší muž a žena na Mesiaci budú Američania.

„Len pred dvoma mesiacmi, počas piateho zasadnutia Národnej rady pre vesmír v „Rocket City“ v Huntsville v Alabame, bolo tiež mojou cťou oznámiť, že na pokyn prezidenta Trumpa sa Spojené štáty vrátia na Mesiac v najbližších piatich rokoch,“ povedal Pence, ktorý pokračoval a dodal, že prvá žena a ďalší muž na Mesiaci budú Američania.

Pence zdôraznil pýchu Trumpovej administratívy v plánoch do konca roka, “vypustiť amerických astronautov na amerických raketách z americkej pôdy do vesmíru.“