sheepico

Seriózne. Lebo ľudia sú ovce..

Instagram bude testovať funkciu na skrytie počtu „páči sa mi to“ na fotografiách pre ochranu pocitov

Instagram, Facebookom vlastnená sociálna platforma, je údajne pripravená otestovať odstránenie počtu „páči sa mi to“ na fotografiách, takže používatelia sa viac zamerajú na obsah namiesto popularity.

Washington Post uvádza, že generálny riaditeľ spoločnosti Instagram, Adam Mosseri, nedávno vyhlásil, že stránka bude čoskoro testovať skrývanie počtu „páči sa mi to“ z fotografií a počtu zobrazení z videí v snahe prinútiť používateľov, aby venovali väčšiu pozornosť samotnému obsahu ako len jeho popularite. To je údajne zároveň snaha o to, aby platforma bola pre užívateľov menej sútaživá a skúsenosti z aplikácie „pod menším tlakom“.

Mosseri uviedol na nedávnej Facebook konferencii F8, že táto zmena je navrhnutá tak, aby bolo zverejňovanie fotiek menej stresujúce, čiže aby sa užívatelia museli starať o počty likov alebo názory. „Chceme, aby sa ľudia obávali o niečo menej toho, koľko „likov“ na Instagrame dostávajú a aby sa venovali o niečo viac času spájaním sa s ľuďmi, na ktorých záleží,“ uviedol Mosseri.

Testovacia fáza tejto aktualizácie sa tento týždeň začne v Kanade tak, že používatelia budú môcť zobraziť počet „páči sa mi to“ na svojich vlastných príspevkoch kliknutím na výzvu, ale nebudú vidieť počty likov na príspevkoch iných ľudí vo svojej časovej osi. Instagram tiež údajne testuje novú stránku profilu používateľa s menším dôrazom na počet sledovateľov: „Nechceme, aby sa Instagram vnímal ako sútaž, chceme, aby bolo prostredie uvoľnenejšie,“ povedal Mosseri o zmenách.

Generálny riaditeľ spoločnosti Facebook, Mark Zuckerberg, na Facebook konferencii F8 oznámil plány spojiť WhatsApp, Facebook Messenger a Instagram do jedného šifrovaného produktu. Zuckerberg tiež odhalil plány na bezdrôtové VR slúchadlá na Facebooku, ktoré sa čoskoro chystajú priniesť na trh a oznámili plány na spustenie zariadenia Portal, čize svojho vlastného smart zariadenia.