sheepico

Seriózne. Lebo ľudia sú ovce..

Hráčky squashu dostali vibrátory a depilačný vosk ako ceny

Víťazky nedávneho squashového turnaja v Španielsku podali diskriminačnú sťažnosť po tom, čo im boli odovzdané vibrátory ako cena.

Štyri hráčky s najvyšším skóre v tohtoročnom Asturias Squash Championship dostali darčekovú taške za umiestnenie v turnaja. Obsah týchto tašiek im „zdvihol mandle“.

Elisabet Sado Garriga, ktorá vyhrala prvé miesto, a Olaya Fernandez Lence, Marina Arraiza Mier a Cristina Barandica Fernandezová – hráčky umiestnené na druhom až štvrtom mieste – dostali darčekovú tašku, ktorá obsahovala depilačnú voskovú súpravu, zariadenie na starostlivosť o nohy a vibrátor „Pure Fantasy“ od spoločnosti Durex, ktorý sa predáva ako „elegantný osobný stimulátor, ktorý vám dáva zmyselné potešenie“.

Štyri víťazky okamžite podali sťažnosť na španielsku federáciu squash a obvinili turnaj zo sexizmu a diskriminácie. Klub, ktorý organizoval turnaj, sa ospravedlnil za faux pas a povedal, že „sa cíti zarmútený“ nad incidentom, ale trval na tom, že „v žiadnom momente to nebolo myslené zo sexistického hľadiska“.

Kráľovská španielska squashová federácia postúpila sťažnosť žien na vyšetrenie Astúrskemu inštitútu žien a rozhodla sa zrušiť aj ostatné turnaje na zvyšok roka. Podľa dostupných správ odstúpili aj traja úradníci.

Maribel Toyos, hovorkyňa squashovej federácie, povedala, že federácia je zodpovedná iba za trofeje a darčekové tašky, ktoré obsahovali vibrátory boli pripravené v klube, ktorý organizoval akciu.

Toyos si tiež „udrela“ do organizátorov a povedala: „Je to vrchol sexizmu. Netušili sme, že tieto dary dostanú ženy. Nemá zmysel, aby sa klub ospravedlnil a zároveň povedal, že dary nie sú sexistické.“