sheepico

Seriózne. Lebo ľudia sú ovce..

Britský právnik hovorí, že vegáni by mali byť v práci oslobodení od diskriminačných tradícií

Právnik Alex Monaco povedal, že vegáni by mali byť vyňatí z veľkej britskej tradície výroby čaju pre svojich kolegov, pretože je diskriminačné žiadať od nich, aby spracovávali alebo kupovali mlieko.

Vegánsky advokát Alex Monaco povedal, že byť vegánmi by sa malo považovať za zákonne chránenú vlastnosť, ako je pohlavie, rasa, náboženstvo, zdravotné postihnutie alebo sexualita podľa zákona o rovnosti z roku 2010, a preto by sa od vegánov nemalo žiadať, aby pripravovali čaj s kravským mliekom pre iných ľudí.

„Ak by ste boli žid alebo moslim a povedali by vám, aby ste priniesli slaninové sendviče, nikto by ani nemihol očným viečkom, ak by ste to odmietli,“ povedal Alex Monaco pre denník Sun.

„Ale ak ste vegáni a odmietli ste kúpiť kravské mlieko na prípravu čaju, pretože sa domnievate, že mliekarenský priemysel mučí kravy, potom sa stanete terčom výsmechu z kuchyne,“ pokračoval a vysvetlil, že mnohí vegáni majú problémy nájsť „rastlinné“ jedlá v pracovných jedálňach.

Advokát ponúka bezplatné právne konzultácie kolegom vegánom, ktorí tvrdia, že boli diskriminovaní z dôvodu ich stravovacej orientácie. Povedal bulváru o vlastných skúsenostiach „šikanovania“ počas dovolenky, pretože „nemohol jesť nič z mäsiarstva alebo pizzerie“.

Zatiaľ čo mnohí vegáni môžu zvažovať právne kroky ohľadne výsmechu ich stravy alebo úmyselného neponúkania potravín na rastlinnej báze, ktoré sú považované za diskrimináciu, aktivisti protestujú v reštauráciách a supermarketoch v snahe obrátiť ľudí od jedenia mäsa.

Direction Action Everywhere predstavil v priebehu posledných týždňov niekoľko demonštrácií, vrátane reštaurácie McDonald’s v Brightone, kde aktivisti v prasačích maskách rozmazali falošnú krv po podniku; v Nando – aj v Brightone – kde sa hovorilo, že hostia sa jednoducho smiali demonštrantom, ktorí nosili kuracie masky; a posedenie u mäsiarov v nákupnom centre Sheffield.

Avšak v prípade Sheffieldu sa zákazníci frustrovaní narušením ich nákupu pomstili. Vegáni nakrútili nakupujúcich, ktorých rozhneval protest, pričom jeden zákazník držal nápis: „Prepáčte, že sme zabili kravu… ale jedla vašu večeru.“ Zatiaľ čo iný miestny kričal: „Chcete vidieť moje mäsové gule?“