sheepico

Seriózne. Lebo ľudia sú ovce..

Amazon porazil Apple a Google a stal sa najhodnotnejšou značkou sveta

Podľa posledného rebríčka, Amazon predbehol Google aj Apple a stal sa najcennejšou značkou na svete.

CNBC uvádza, že gigant v oblasti elektronického obchodu, Amazon, úspešne porazil Apple aj Google a stal sa najcennejšou značkou na svete s hodnotou 315.5 miliardy amerických dolárov. Spoločnosť Amazon sa umiestnila na prvom mieste v rebríčku BrandZ Top 100 Most Valuable Global Brand 2019, ktorý zverejnila výskumná agentúra WPP Kantar, čo predstavuje nárast o 52 percent oproti predchádzajúcemu roku, zatiaľ čo spoločnosť Apple získala druhé miesto s hodnotou 309.5 miliardy USD. Spoločnosť Google získala tretie miesto na úrovni 309 miliárd USD.

Spoločnosti Google a Apple strávili 12 rokov na prvom mieste v rebríčku. Google sa umiestnil na prvom mieste v roku 2018. Globálny riaditeľ spoločnosti BrandZ, Doreen Wang, uviedol, že obrovský nárast hodnotenia spoločnosti Amazon bol spôsobený tým, že spoločnosť ponúka rôzne služby: „Fenomenálny rast hodnoty značky Amazon o takmer 108 miliárd dolárov v minulom roku ukazuje, ako sú značky teraz menej zakotvené v jednotlivých kategóriách a regiónoch. Hranice sú zmazané, pretože technologická plynulosť umožňuje značkám, ako sú Amazon, Google a Alibaba, ponúkať širokú škálu služieb na viacerých spotrebiteľských úrovniach“, povedal Wang.

Amazon neustále zvyšuje investície v mnohých odvetviach, pretože hlavná činnosť spoločnosti sa spomaľuje. Amazon kúpil video streaming stránky Twitch.tv v roku 2016 za 970 miliónov amerických dolárov a od tej doby spoločnosť investovala do samo-riadiaceho automobilu Aurora a elektromobilu spoločnosti Rivian. Amazon tiež kúpil on-line lekárne PillPack v roku 2018 za 753 miliónov dolárov.

Predseda skupiny BrandZ David Roth uviedol, že spoločnosti, ktoré sa v rebríčku dobre umiestnili, boli tie, ktoré zaviedli rôzne spotrebiteľské služby: „Značky musia pochopiť hodnotu, ktorú tento model môže vytvoriť, a mali by prijať tento prístup ako cestu k úspechu v budúcnosti,“ hovorí Roth.